více info: ZDE
Návštěvnost
2011-10-08 - 3. kolo I. a II. ligy iBoccii 2011
3. kolo I. a II. ligy iBoccii 2011

V sobotu 8. října 2011 proběhl v Nové Pace ve sportovní hale ZŠ Komenského sportovní turnaj: 3. (závěrečné) kolo 1. a 2. ligy v iBoccie 2011. Všechny tři kola 1. ligy (16 týmů) a 2. ligy (8 týmů), kde jsou nejlepší týmy z celé České republiky, organizuje naše sdružení SPB – ČR pro Asociaci integrovaných sportů.
Tento turnaj byl napínavý až do samotného konce. Rozhodovalo se nejen o celkovém vítězi 1. ligy (do turnaje s nadějí na celkové vítězství nastupovalo 5 týmů s minimálním bodovým rozdílem), který získá hlavní cenu 5.000,- Kč, ale také o 1. a 2. postupovém místě 2. ligy (dva nejlepší týmy z 2. ligy nahradí sestupující týmy z 1. ligy). O celkovém vítězi 1. ligy iBoccii 2011 nakonec rozhodl až poslední = finálový zápas tohoto turnaje. Na pomyslný iBocciový trůn dosedl tým „APROPO“ z Brna. Druhé místo obsadili „Lázeňáci“ z Malých Svatoňovic a třetí „Amatéři“ z Liberce. Vítězi 2. ligy iBoccii 2011 se stali „Žraloci“ z Janských Lázní a na druhém místě se umístili „Tři vlčci“ z Brna. Blahopřejeme jim k postupu do 1. ligy. Třetí místo obsadil tým „1. Žďárská“ z Nového Veselí, kteří si na postup do první ligy musejí počkat další rok.
Nevyhlašoval se však jen celkový výsledek 1. ligy a 2. ligy, ale také výsledky 3. kola 1. a 2. ligy iBoccii. Nejlépe si na tomto turnaji nakonec vedli „Apropo“, druhou pozici obsadili „Lázeňáci“ a třetí místo získal tým „Hořičačky“. Ve 2. lize si vedli nejlépe „Tři vlčci“, druhou pozici obsadili „Žraloci“ a třetí místo získal tým „1. Žďárská“. Na herním systému je celkový výsledek prvního, druhého a třetího turnaje (můžete se podívat ZDE).
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem podporovatelům, dobrovolníkům i sportovcům. Již nyní se těšíme na příští rok na další skvělé výkony. Asociace integrovaných sportů byla s naší organizací turnajů spokojena a tak většina prvoligových i druholigových turnajů zůstane v Nové Pace.

Speciální poděkování patří našemu sponzorovi hlavní ceny společnosti MEYRA ČR s.r.o., jejíž ředitel Martin Charvát nejen, že předal vítěznému týmu 5 000,- Kč, ale také našemu sdružení přivezl a věnoval 1 pár teleskopických a skládací nájezdových ramp KOMBI v ceně téměř 21 tis. Kč. Rampy jsou lehké, dobře se vejdou do osobního auta a přitom díky nim můžeme překonávat i větší výškové rozdíly. Bude to skvělá pomůcka nejen pro naše sportovní aktivity, ale též pro osobní asistentky (poskytujeme sociální služby v mikroregionu Novopacka). DĚKUJEME MOC