- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
2011-08-27 - V. kolo 1. ligy v iKuželníku 2011
V sobotu 27. 8. 2011 proběhlo ve Staré Pace v Sokolovně poslední = V. kolo 1. ligy integrovaného závěsného kuželníku (iKuželníku). Všech pět turnajů (kol) 1. ligy, kde je v současné chvíli registrovaných 15 týmů z celé ČR, zorganizovalo naše sdružení pro Asociaci integrovaných sportů o. s.

Atmosféra V. kola byla napjatá. Pořadí prvních týmů určoval po čtyřech kolech minimální bodový rozdíl, vše bylo otevřené a hlavní cenu si mohlo odvézt minimálně 5 týmů. Proto všechny týmy napínavě sledovali celkové výsledky a propočítávali své šance, nebo šance svých favoritů. Zde je potřeba vysvětlit, že každého kola se mohou účastnit za každý tým maximálně 4 hráči a bodový zisk týmu za jednotlivé kolo se počítá součtem shozených kuželek 3 nejlepších hráčů. Celkové pořadí týmu se pak určí součtem bodů 4 kol, ve kterých daný tým získal nejvíce bodů. Na první příčce V. kola 1. ligy kuželníku 2011 se umístilo družstvo z Luže „TJ Léčebna Košumberk A“ (420 shozených kuželek), druzí skončili „Slavíci“ z Liberce (408 kuželek) a jako třetí se umístilo taktéž družstvo z Liberce „Zelené údolí“ (391 s hozených kuželek). V jednotlivcích (neligová soutěž) skončil na prvním místě s celkovým počtem 148 shozených kuželek Fajmon Roman.

Celkovým vítězem 1. ligy iKuželníku 2011 se nakonec stal a na pomyslný iKuželkový trůn se opět po roce usadil tým „Slavíci“, který si do Liberce odvezl putovní pohár a hlavní cenu 5 000,- Kč. Na druhém místě se umístili „Pačáci“ z Nové Paky. Třetí příčku obsadil tým „Zelené údolí“ také z Liberce, který si jako jediný tým z první trojice posledním kolem vylepšili bodové skóre. V jednotlivcích skončil na prvním místě Martin Pospíšil, druhé místo obsadil Miloš Secký a na třetím místě se umístil Jan Pelikán.

Na závěr turnaje a celého ročníku iKuželníku 2011 poděkoval Martin Pospíšil (předseda Asociace integrovaných sportů, o. s.) našemu sdružení za perfektní organizaci všech 5 celorepublikových kol a vyjádřil přesvědčení, že úzká spolupráce mezi asociací a námi bude úspěšně pokračovat i v dalších letech. My zas dále děkujeme všem dobrovolníkům a sponzorům, kteří nám pomáhali s přípravou a realizací jednotlivých turnajů. Bez vaší pomoci bychom tyto turnaje uspořádat nedokázali.