více info: ZDE
Návštěvnost
2011-07-09 - 2. kolo I. a II. ligy iBoccii v Hořícich
2. kolo I. a II. ligy v iBoccie 2011

V sobotu 9. července 2011 proběhl ve sportovní hale Gymnázia a Střední odborné školy Hořice turnaj 2. kola I. a II. ligy v integrované boccie (iBoccie). Všechna tři kola I. a 2. ligy, kde je 16 a 7 nejlepších týmů z celé ČR, organizuje naše sdružení SPB – ČR pro Asociaci integrovaných sportů, o. s. Tentokrát do Hořic přijelo patnáct týmů z 1. ligy a šest týmů z 2. ligy. Z 1. ligy se nezúčastnilo družstvo Žabovřesky a z 2. ligy nepřijelo družstvo Hroši. Tím, že nezískali žádné body, značně ohrozili svou účast v lize pro příští rok.
Až do konce turnaje nebylo jasné, který z týmů se umístí na 1. až 3. místě a o překvapení nebylo nouze. Ke cti všem zúčastněným slouží, že bojovali o každý bod, který se pak úročí v celkovém žebříčku.
Nejlépe si na tomto turnaji v 1. lize nakonec vedli „Lázeňáci“, druhou pozici obsadili místní děvčata „Hořičačky“ a třetí místo získal tým Pražští orli. Ve 2. lize si vedli nejlépe „Klaborna“, druhou pozici obsadili „1. Žďárská“ a třetí místo získal tým Žraloci.
Tyto výsledky značně zdramatizují poslední ligový turnaj, kde se rozhodne o celkovém vítězi 1. ligy = o tom kdo získá hlavní cenu a také o postupu z II. do I. ligy (postupovat budou dva nejlepší týmy). Výsledky prvního a druhého turnaje, zisk bodů a celkové pořadí naleznete ZDE. Vše je otevřené. Třetí turnaj bude probíhat tradičně v Nové Pace ve sportovní hale ZŠ Komenského 8. 10. 2011 celý den a my se těšíme na sportovní výkony i celkového vítěze. Přijďte se podívat i vy. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rozhodčím i ostatním pomocníkům za dobrou spolupráci. DÍKY.